• Projekto kategorija:
  • Objekto pavadinimas: 101 Dalmantinas
  • Data:

Metai: 2016

Interjero dizainerė: Kristina Grybaitė

Fotografas: Leonas Garbačauskas

Užduotis sukurti klasikinio stiliaus interjerą, 180 kvadratinių metrų, gyvenamajam namui.

Interjero spalvinėje gamoje vyrauja šiltos, žemiškos spalvos. Apsidairius nerasime jokių ryškių, drastiškų detalių. Kas tobulai atspindi užsakovų poreikius – ramūs, šviesūs namai, kuriuose gera gyventi didelei šeimai.

Kurti namų interjerą, tai kurti džiaugsmą!

Wynn Bullock sakė – „Kūrybiškumas – odė gyvenimui. Tai ne pramoga, tai – džiaugsmas.“ Visiškai pritariu amerikiečių fotografui, nes būtent kurdama interjerus jaučiu neapsakomą džiaugsmą, nes tai darbas kuris man patinka, kuriame galiu atskleisti ir įgyvendinti savo idėjas. Ir net tuomet kai projektas pareikalauja daug laiko ir pastangų jaučiuosi dar labiau užtikrinta, kad esu įleidusi šaknis į tinkamą dirvą. Būtent toks buvo ir šis interjero projektas. Jis pareikalavo didelės kantrybės, nes teko jį perimti iš kito interjero dizainerio. Būtent todėl prie jo teko nemenkai padirbėti ir paskirti jam ne vieną mėnesį. Jis buvo gryninamas net keletą metų, tačiau pasiektu rezultatu tikrai džiaugiuosi. Nes pradžioje tai turėjo būti modernus, gal net skandinaviškas interjeras su lygiais durelių fasadais, lygiomis durimis ir t.t. O štai prieš mūsų akis labai gražus klasikinio stiliaus interjeras. Tad nors projektas ir nėra pilnai įgyvendintas, tačiau mano – dizainerės širdį džiugina kiekvienas pasirinktas durelių filingas, kiekviena drožta detalė ar net toks objektas kaip  mergaičių vonioje esantis ovalios formos veidrodis.

Kuriamo namo interjero koncepcija susideda:

 Iš įprastų gyvenamojo namo erdvių ir neįprastų, įdomių jų išsprendimo idėjų.

Virtuvės zoną nuo koridoriaus atskiria akvariumas. Tad malonumas akims garantuotas visada tiek sėdit prie didžiulė salos, prie kurios gali susėsti visa šeima, tiek ir praeinant koridoriumi. Tokią interjerą papildančią detalę pasirinkome norint suteikti virtuvės patalpai žaismingumo, judesio ir dekoro. Pati virtuvė nėra didelė. Nėra daug darbastalio. Todėl priimtas sprendimas pačioje saloje įleisti šiek tiek lieto stalviršio dangos, kad būtų patogu atsisukus pjaustyti ir ruošti maistą. Ši didelė virtuvės sala-valgomojo stalas yra rankų darbo gamybos sukurta specialiai šiam interjerui. Visuomet sakau, kad labai svarbus yra baldų funkcionalumas, todėl šios salos vienoje pusėje pasirinkome įmontuoti vietą vynui, o kitoje stalčius daiktams pasidėti.

Vonios kambariai palyginus nedidelio ploto, tačiau praktiškai pritaikius baldus lengvai sutalpinta viskas kas reikalingiausia. Šiose erdvėse vyraujančios spalvos nelabai išsiskiria iš vyraujančių namo koncepcijoje – šviesios, ramios, turinčios keletą tamsesnių atspalvių gyvumo efektui sukurti.

Šeimininkų miegamasis  erdvus ir spalviškai šviesus. Šio kambario stengtasi neužkrauti baldais ar daiktais. Tad kol kas kambaryje be lovos dar pastatyta komoda ir patogus krėslas. Žinoma, gyvenant taip visuomet nutinka,  kad namai pasipildo naujais daiktais, baldais ar dekoracijomis, todėl toks sprendimas – iš pradžių neapkrauti namo erdvių yra geras. Norint suteikti užsakovų miegamajam privatumo ir patogumo įrengtas asmeninis jų kambario san. mazgas, o už gretimų durų pasislepia erdvi drabužinė.

Kai vietos pakanka – galima ir paeksperimentuoti! Suprojektuota nedidelė erdvė antrajame aukšte pavirto į labai patogią skalbimo patalpą, kurioje į spinteles įmontuota skalbimo mašina, džiovyklė ir viskas kas reikalingiausia. Šioje patalpoje viskas funkcionalu, todėl tikrai atsiras vietos ir skalbiniams padžiauti.

O štai pavyzdžiui namo laiptų aikštelės siena tapo meno kūriniu. Ant šios sienos atsirado dailininko Lino Atgalainio freska, kuri namams suteikia ypatingo jaukumo jausmo. Originalų vaizdą tik sustiprina priimtas sprendimas laiptų pakopas apšviesti LED juostomis.

Šie žavūs namai, pareikalavę daug kantrybės ir pastangų, puikus pavyzdys, kad viskas įmanoma! Kartais reikia tik šiek tiek daugiau pasistengti.