• Projekto kategorija: Privatus
  • Objekto pavadinimas: Mamma Mia
  • Data: 2016

“Nacionalinio interjero” konkursinis interjeras-nugalėtojas-1 vieta

Metai: 2016

Interjero dizainerė-Kristina Grybaitė

Fotografas-Leonas Garbačauskas

Apdovanojimų foto: Delfi

Džiaugiuosi, kad interjeras “Mamma mia” yra vienas iš šešių daugiausiai balsų surinkusių projektų, kurie keliavo į finalinį konkurso etapą, kuriame jis įgavo realų kūną: gavę fiksuotą biudžetą,mes  dizaineriai įgyvendinome savo projektuose išdėstytas idėjas ir įrengėme „Hanner“ suteiktus butus . Skaitytojai taip pat turi galimybę pasisemti idėjų ir gyvai stebėti, kaip kuriami dizainerių interjerai. Po to specialiai tam bus atidaryta butų ekspozicija, kurią galės aplankyti kiekvienas. Publikaciją portale delfi rasite >>> čia.

Prabangus ir provanciškas.

Prabangaus buto interjere žaidžia švelnios, jaukios spalvos. Spalviniu akcentu pasirinkta – žalia spalva. Ja nuspalvoti minkšti svetainės baldai sieja mus su kitu dekoro akcentu – gamta ir augalais.

Šis būstas kupinas netradicinių, neįprastų interjero sprendimų. Tikriausiai kaltas noras eksperimentuoti. Labai įdomus interjero sprendimas bendros erdvės viduryje – neaukšta sienelė, tarsi atskirianti svetainę ir virtuvės erdves, kuri taip pat inovatyvi ir išnaudojama kaip didelis gėlių vazonas. Tokie originalūs sprendimai džiugina mano kaip interjero dizainerės širdį.

Buto erdvė visai nedidelė, todėl šiam projektui reikėjo ypatingo dėmesio ir papildomo darbo, kad rezultate pasiektume gražų ir patogų buto interjerą. Kad bendros erdvės atrodytų kiek didesnės priimtas nedidelių butų interjeruose dažnas išplanavimo sprendimas – virtuvė sujungta su svetaine. Taip pat erdvę vizualiai išplečia pasirinkti rombiniai veidrodžiai papuošę visą virtuvės matomą sienos dalį.

Išties išskirtinai ir prabangiai atrodo specialiai šiam butui suprojektuoti rankų darbo baldai. Prieš svetainės sofą atsiranda didelė sekcija su uždarais skyriais daiktams pasidėti bei vieta televizoriui. Pasirinkta balta baldų spalva išskyrus namų akcentu tapusias sofas, kurios pasidabinę žaliai. Erdvei apšviesti pasirinkti skirtingi šviestuvai. Svetainės zonoje pakabinamas elegantiškas ir prabangus šviestuvas, o virtuvės erdvėje sumontuojamos lempos ir keli kiek paprastesni už svetainės – kabantys šviestuvai.

Ką pasirinkti? Komfortą ar praktiškumą?

Persikėlus į miegamojo kambarį galime pastebėti, kad vietos čia taip pat mažoka. Štai čia iškyla sudėtingas klausimas ką pasirinkti komfortą ar praktiškumą. Pastačius didelę patogią lovą neteksime daug erdvės, tačiau siaura, nedidelė lova gali būti nepatogi. Kadangi vis tik nakties poilsis užsakovams yra labai svarbus prieita prie sprendimo kambario išdėstyme pasilikti didelę patogią lovą. Jaukumo šiai erdvei suteikia maloni dienos šviesa sklindanti pro lengvomis kaip pūkelis dieninėmis užuolaidomis prislėptą langą. Miegamasis nedidelis, todėl įmontuojama didelė, labai erdvi spinta kambario nišoje. Ją lengvai galime paslėpti užstūmę stumdomas duris, o joje atsiras vietos ne tik šeimininkų rūbams, bet ir įvairiems buities prietaisams. Vietos tikrai pakaks viskam. Tokių interjero sprendimų dėka, galime atsisakyti nereikalingų, mažo ploto kambarį užgriozdinančių komodų, spintelių ir lentynų. O laisvas sienas papuošti žaviomis dekoracijomis ir vizualiai padidinti erdves veidrodžių pagalba.

Vonios kambaryje taip pat dvelkia prabanga ir nekasdieniška atmosfera. Sienų danga pasirinktos šviesios, nelygaus paviršiaus plytelės vonios kambariui suteikia gyvumo, o elegantiški šviestuvai – puošnumo.

 „Kūrybiškumas tiesiog susieja dalykus. Kai jūs paklausiate kūrybingų žmonių, kaip jie kažką padarė, jie jaučiasi šiek tiek kalti, nes jie nelabai tai darė, jie tiesiog kažką pamatė. Po kurio laiko jiems tai atrodė akivaizdu“. – tokiais  žodžiais sėkmingos kompanijos vadovas Steve Jobs įkvėpia ir mane. Juk interjero dizaino kūrimas tai ne kas kitas kaip kūrybingų žmonių kūrybingų idėjų generavimas ir realizavimas.  Prisipažinsiu šis prabanga ir provanco dvasia alsuojantis 45kv m buto interjeras „Mamma mia“ be galo mane džiugina ir yra vienas iš mano darbų Kristinosinterjerai.lt – pasididžiavimas. Jis puikiai tiks gyventi tiek jaunam, tiek vyresnio amžiaus žmogui.