• Projekto kategorija:
  • Objekto pavadinimas:
  • Data: 2016

Ką daryti su rūsiu?

Dirbdama su užsakovais prie jų namo interjero, stovinčio idiliškoje provincijoje, dažnai pajuokaudavau, kad reiktų sukurti interjerą ir namo rūsiui. Juokas juokais – bet mes tai padarėm!

Iš metalinėmis kopėčiomis puošto baseino patalpos į Viduržemio jūros nuotaika alsuojantį namų SPA. Ir kas galėjo pagalvoti?

Šalta aplinka reikalauja naujovių

Jau daugiau, kaip ketvirtį amžiaus šiame rūsyje buvo pirtis ir baseinas. O baseinas – ne bet koks: senoviškai iškeltas, apie šešiasdešimt centimetrų, puoštas metalinėmis kopėčiomis! O dar tos šalto mėlio plytelės… Pripažinsiu – jauku nebuvo. Sukome galvas, ką gi čia sugalvot.

Visų pirma – įprasti darbai: zonavimas, apšildymas, aplinkos gilinimas, statybinių atliekų išvežimas. Pirmos idėjos buvo gan lengvos – nusprendėme paskirtį palikti tokią pat – tokią patalpą galima padaryti tiesiog stebuklinga. Tačiau, kuo toliau rutuliojome mintis – tuo labiau jos tapo vis drąsesnėmis. Galų gale nusprendėme – rūsyje bus tikras namų SPA!

Daug darbų einant link tikslo

Šios rūsio patalpos aukštis – kiek daugiau, nei du metrai. Tad galite suprasti, kad aukštomis lubomis nepasigirsime. Kadangi namas jau tikrai ne jaunas, perdangos – senos ir kreivos. Teko užsiimti tiesinimu. Nors lubų formavimo teko atsisakyti – virš sūkurinės vonios padarėme tam tikrą lubų nuleidimą. O kaip padidinti erdvę ir kiek palengvinti erdvę? Čia ir vėl pagelbėjo jau ne viename mano projekte dalyvavęs dailininkas Linas Atgalainis – tapytomis freskomis puoštos rūsio sienos bemat tapo šiltos, jaukios ir originalios. Nors užsakovai ir nelabai leidosi į kalbas dėl viso rūsio sienų puošimo piešiniais – džiaugiuosi, kad man pavyko įkalbėti – aplinka šviesi, darni ir niekas negalėtų pajusti klaustrofobijos jausmos, nors patalpoje – tik vienas mažas langelis.

Virš sūkurinės vonios įmontavome įtempiamas blizgias lubas. Ironiška, bet kuo žemesnė patalpa – tuo įtempiamos lubos geriau pasitarnauja.

Detalės ir elementai

Šis rūsys gali pasigirti nemažu patalpų skaičiumi – jame yra ir pirtis, ir dušo zona, taip pat ir poilsio salė bei virtuvė. Esant norui – poilsio zona greitai ir lengvai gali pavirsti apsistojimo pernakt vieta.

Be to – šioje zonoje yra ne viskas nauja: iš seno interjero atkeliavo šaldytuvas, indauja bei stalas su kėdėmis. Bet truputis dažų ir pastangų ir pastarieji buvo atgaivinti naujam gyvenimui.

Kone įdomiausias sprendimas šiame interjere – virš pietų stalo kabantis didžiulis ažūrinis ir žiedlapiais puoštas šviestuvas. Vėl gi ironiška – atrodo, kad tokioje žemoje patalpoje didelių daiktų būti negali. O dar ir kaip gali, jei randi tinkamą vietą!

Tik įėjus į šią zoną iškart jauti Viduržemio jūros regiono nuotaiką – mozaikos, plytelės ir freskos. Bet valgomajame – kiek kitokia nuotaika: čia – tam tikra „vyrų pasisėdėjimo“ vieta. Kodėl? Nes čia sienų freskose atvaizduojama motociklai ir Dakaro ralio elementai. Bet kad nebūtų per daug vyriška – šviestuvas šioje zonoje yra puoštas žiedlapiais. Bet ne visi juos pastebi.

Aukso užuominos prie mozaikos

Visas rūsys išklotas plytelėmis. Bet takas, vedantis link pirties, dušo bei sūkurinės vonios turi apsauginę priemonę: specialiai baseino aplinkai skirtas plyteles, kurios pasižymi tam tikru šiurkštumu ir apsaugo nuo paslydimų.

Pati vonia išklota Bisazza gamintojo mozaika. Negana to – mozaikos plytelės papuoštos ir tikro aukso folija.

Pasakymas „maudytis aukse“ įgauna naują prasme, ar ne?

nuotraukos: Leonas Garbačauskas