• Projekto kategorija: Privatus
  • Objekto pavadinimas: Nidos kopa
  • Data: 2013

Šviesus ir jaukus skandinaviškas interjeras dviejų aukštų name Sargėnuose, Kaune

Viso namo interjere dominuoja Nidos smėlio atspalviai. Spalvinę gamą papildo šiltas balinto ąžuolo parketlenčių atspalvis.

Šiais gražiaisiais namučiais taip pat susidomėjo TV3 kuriama laida “Laikas keistis”-kviečiu prisijungti ir jos kartojimą pažiūrėti čia:

http://www.tv3play.lt/programos/laikas-keistis/464727?autostart=true

Kietųjų baldų gamyboje spalviniam sprendimui buvo pasirinkta jūros išplautos ir druskos ėsdintos medienos spalva: tai virtuvinis ir pietų stalai, tv komoda, kavos staliukas. Efektui sustiprinti sukūrėme dvejopą ornamentą, kuris pietų stale frezuotas tik lengvai, o kavos stalelyje – kiauras. Tai suteikia baldams įdomumo, dinamikos.

Erdvus prieškambaris jungiasi su laiptine, svetaine ir valgomuoju. Ši erdvė labai įdomi tuo, jog grindys yra ne vienoje plokštumoje. Nepabijoję prisiderinti prie stogo konstrukcijos padiktuotos lubų formos, išgavome įspūdingai charakteringos laiptinės aukštį, kas sukuria didžiausią efektą tik įėjus į namą. Eigoje nusprendėme, kad interjerui pagyvinti tiks truputis juodos spalvos – taip atsirado virtuvės, laiptinės ir prieškambario šviestuvai. It švelnus vakarinis jūros brizas jaukumo ir šilumos suteikia interjere vyraujančių švelnių atspalvių parištos užuolaidos, virš pietų stalo įsitaisęs kaprizingai išraiškingas šviestuvas – „gulbė“.

Rezultatas-šviesu, jauku ir elegantiška!

***Nida yra piečiausia Lietuvai priklausanti gyvenvietė Kuršių Nerijoje.

Įspūdingos šalia Nidos esančios kopos, kuriomis susižavėjo ir 1965 m. Nidoje lankęsis Nobelio literatūros premijos laureatas, prancūzų filosofas ir rašytojas Žanas Polis Sartras. Čia padaryta garsioji A. Sutkaus nuotrauka „Sartras kovoja su vėju Kuršių Nerijoje“, kuri įkvėpė prancūzę skulptorę Roseline Granet.

Prie Nidos yra išlikę senų pajūrio pušynų fragmentų.

Tarp didžiausių kopų yra Parnidžio kopa su Saulės laikrodžiu (1999 m. gruodžio 4 d. uragano Anatolijaus dalis Stelos suniokota), Urbo kopa (ant jos yra Nidos švyturys), Didžioji kopa.