• Projekto kategorija: Privatus
  • Objekto pavadinimas: Vila Toscana
  • Data: 2014

Tai interjeras kurtas remiantis Viduržemio jūros regiono interjerų stiliumi (MEDITERRANEAN)

Labai paplitęs pasaulyje interjero stilius – prigijusių jo elementų galima atrasti kone kiekvienoje šalyje. Viduržemio jūros regiono dvasiai kambaryje sukurti gali pakakti kelių aliejumi tapytų darbų (dažnas namų akcentas Ispanijoje ir Toskanos regione), tinkamai parinktų spalvų ir tekstūrų, taip pat dažnai pasitelkiama sienų tapyba.

Įkvepianti Viduržemio jūros dvasia-šiuo stiliumi įrengti namai turėtų sudominti, sužavėti ir subtiliai stebinti vis iš naujo. Tam pasiekti yra begalė būdų. Prieš pradėdami, įsivaizduokite senovinius vynuogynus, mažus, paslaptingus kiemelius ir saulėgrąžos geltonumo senutėles tinkuotas sienas…Šį įspūdį interjere perteikė dailininko Lino Atgalainio sienų tapyba. Tik įžengus į šiuos namus mes persikeliame prie Viduržemio jūros-koridoriaus piešinyje  itališko senamiesčio fragmentai plečia erdvę, panaikina sienų ribas. Rodos jau užuodi espresso ir tiramisu kvapą, girdi ” ciao, bella, grazie”…

Tamsūs, laikui nepavaldžių formų baldai formuoja paslaptingą ir jaukų interjerą.Drožinių ir puošybos detalių gausa juos išsikiria iš kitų ir harmoningai užpildo interjerą.

Siekdami išskirtinumo-pasirinkome bambuko grindis. Dėl taikomos išskirtinės gamybos technologijos, apdoroto pluošto bambuko grindys yra ypatingai kietos bei patvarios. Tai natūrali vandeniui atspari medžiaga, kuri dėl drėgmės poveikio mažiau plečiasi ir traukiasi. Kietumas bei atsparumas – puikus derinys grindų dangai.

Šiais laikais gauti originalių Viduržemio regiono stiliaus baldų bei aksesuarų nesudėtinga, tad susidomėjimas šiuo grakščiu ir ryškiu, maurų kultūros įtakotu stiliumi vis didėja.Nemažai šio stiliaus idėjų perėmė kitos dekoro tematikos, tačiau nėra abejonės, jog autentiška Viduržemio regiono stilistika yra ir išliks išskirtine.Sienų tekstūra-šiam stiliui būtinas ryškus, gilus sienų raštas – tai suteikia senoviškumo įspūdį. Visiems kambariams sukurti sienų raštai. Išskirtinis  ir patogus yra šeimininkų miegamasis su King size lova. Jaukią nuotaiką kuria nutapyti rojaus sodo paukščiai-puošnieji povai. Šia tematika ir dekoruotos sienos-plunksnos fragmentas įkvėpė sukurti sienų dekorą.

Vonios kambariuose taip pat gausu dekoro elementų. Pagrindinės vonios lubose ištapytas  itališkos lauko pavėsinės stogas pro kurį matosi debesys, paukščiai, žydi gėlės…