Interjero “Nidos kopa” publikavimas žurnale “Interjeras LT pataria”Akmuo- viena pirmųjų statybinių medžiagų žmonijos istorijoje. Tai tvirtumo patikimumo ir ilgaamžiškumo simbolis. Civilizacijos istorijoje jis teikė ne tik praktinę naudą, bet ir prisidėjo prie dvasinio žmogaus tobulėjimo. Pakanka paminėti tokius kultūrinius šedevrus kaip Veneros skulptūra, Parfenono šventykla, Artemidės šventyklos kolonos. Dėmesys akmeniui išlieka ir mūsų dienomis – jis naudojamas pastatų išorinei apdailai, interjere – puošiamos sienos, klojamas grindys apipavidalinami židiniai, kolonos, palanges. Akmuo išlieka ta medžiaga, kuri gali būti pritaikoma bet kokio stiliaus ir krypties interjero ar eksterjero dizaine.

Akmuo – gamtos sukurtas produktas, turintis individualias savybes, kurias Žemė formavo milijonus metų. Kiekviena akmens rūšis – unikali savo mineraline sudėtimi, savybėmis, formomis ir apdirbimo galimybėmis. Kaip statybinė ir apdailos medžiaga, užima neprilygstamą poziciją. Gali būti naudojamas bet kur ir su bet kuria kita.

Natūralūs dalykai labai sparčiai grįžta į madą, todėl dabar itin domimasi ir akmenimis. Šiuolaikinės technologijos leidžia apdirbti tiek jų paviršių, tiek ir tūriškai. Akmuo – gamtos sukurtas produktas, turintis individualias savybes, kurias Žemė formavo milijonus metų. Kiekviena akmens rūšis – unikali savo mineraline sudėtimi, savybėmis, formomis ir apdirbimo galimybėmis. Kaip statybinė ir apdailos medžiaga, užima neprilygstamą poziciją. Gali būti naudojamas bet kur ir su bet kuria kita.

Akmuo taip pat puikiai apsaugo paviršius nuo purvo bei pažeidimų. Jis taip pat puikiai tarnauja apsaugai nuo karščio ar šalčio. Tai viena iš nedaugelio medžiagų, nekelianti papildomų reikalavimų nei architektams, nei dizaineriams, nei namų šeimininkams.Rinkdamiesi akmens elementus jau pabodusių namų sienų dekoravimui tikrai nesuklysite. Į Jūsų interjerą tai įneš ne tik kerinčio paslaptingumo, bet ir ryškių prabangos bei išskirtinumo akcentų.

Akmeniui prižiūrėti naudojami specialūs impregnantai, apsaugantys, kad paviršius neįgertų drėgmės bei nešvarumų, o garantijos šiai medžiagai nereikia – akmuo yra amžinas.

 

 

Akmuo atsparus laiko diktuojamų madų poveikiui. Jums niekuomet neteks baimintis, kad interjere panaudotas akmuo praras savo pirminį grožį arba atsidurs pasenusių dizaino žurnalų puslapiuose. Mados keičiasi, o akmuo jau tūkstančius metų išlieka neatsiejamu žmogaus būsto dizaino elementu.

Privalumas – ekologija. Akmuo, kaip natūrali gamtinė medžiaga, nedaro neigiamo poveikio žmogaus organizmui.

Gamta teikia plačią akmens įvairovę namams papuošti. Galime rinktis – granitą, marmurą, dolomitą, skalūną ar kriauklainį.

Natūralus akmuo išgaunamas blokais, vėliau pjaustomas pageidaujamo dydžio ir formos. Forma gali būti lengvai pritaikoma projekto reikalavimams. Šiuolaikiniai apdirbimo įrengimai, naudojami akmens apdorojimui, leidžia apdirbimo procesą pritaikyti klientų poreikiams.

Akmenį reikia rinktis apgalvotai. Jei jo bus per daug, akį rėš neskoningos spalvos, erdvė gali labai apsunkti, tapti nejauki, šalta. Prisiminkite, jog natūralios medžiagos visada dera tarpusavyje – mediena, natūralūs pluoštai, stiklas, net metalas. Akmenys, suderinti atitinkamomis proporcijomis bei spalviškai, būstui suteiks jaukumo ir prabangos.

Akmuo puikiai panaudojamas, židiniams, sienų elementams, kolonoms, laiptinių ir svetainių apdailai. Pasitelkus šiek tiek fantazijos galima pagyvinti bet kurią gyvenamą erdvę, galima sukurti tiek modernų tiek klasikinį dizainą. Akmuo lietuvių namuose paprastai puošia sienas, grindis, židinius. Grindim dažniausiai naudojamos šlifuotos plokštės, o sienoms, pavyzdžiui, juostelėmis skaldytas akmuo. Dabar akmens rūšių įvairovė tokia didelė, kad sunku išsirinkti. Reikia atkreipti dėmesį į kiekvienos chemines ir mechanines savybes, kad išvengtume greito dilimo ar trūkinėjimo. Raštai ir spalvos, be abejo, kiekvieno skonio reikalas, tačiau geriau nesirinkti mūsų gamtinei zonai nebūdingų, kontrastingų ir itin ryškių spalvų, kurios vargins akį. Tokios tinka tik kaip akcentai.

Anksčiau buvo teigiama, kad akmuo geriau dera klasikiniam interjerui, o šiandien šią natūralią gamtinę medžiagą mėgsta tiek minimalizmo šalininkai, tiek savitumo ieškantys žmonės. Pasirinkę akmenį susikursite originalų interjerą dviejų vienodų akmenų paprasčiausiai nėra.

Interjere dažniausiai naudojamas marmuras, skalūnas, granitas, travertinas bei smiltainis.

Marmuras. Šio akmens pavadinimas gimė senojoje Graikijoje (išvertus – švytintis, blizgantis akmuo). Jau antikos laikais meistrai marmurą naudodavo skulptūroms, architektūrai. Jis pasižymi įvairiausiomis spalvomis bei atspalviais – rožine, geltona, pilka, mėlyna, žalia, raudona, ruda ir jų deriniais. Marmuras patvarus, dekoratyvus, jį lengva apdirbti, poliruoti, bet kartu tai minkštas akmuo, bijantis cheminių medžiagų, rūgščių. Akmeninius paviršius būtina saugoti nuo karščio, nevalyti abrazyvinių dalelių turinčiais valikliais, kad nesubraižytume. Tačiau gilius įbrėžimus nesunku nupoliruoti, kas suteiks akmeniui nepakartojamo blizgesio.

Skalūnas. Tai sluoksniuotas smulkiagrūdis akmuo, sudarytas iš molio, kvarco. Skalūnas šiek tiek nelygaus paviršiaus, jį galima šlifuoti arba poliruoti. Būna įvairiausių spalvų – žalios, raudonos, rudos, juodos ar susiliejančių kelių atspalvių. Sluoksniuota akmens faktūra gražiai atrodo su mediena. Dėl natūralių spalvų, tekstūros įvairovės šis akmuo puikiai dera šiuolaikiniam interjerui, yra lengvai prižiūrimas, neslidus.

Granitas. Tai labai tankus, sunkus akmuo, nebijantis cheminių teršalų ir šalčio, todėl jį galima naudoti ten, kur reikia ypatingo atsparumo. Granitas puikiai tinka grindims, sienoms, židiniams, palangėms ir stalviršiams, laiptams, kolonoms. Skirtingai nei marmuro, jo nebūtina papildomai apsaugoti nuo mechaninių pažeidimų ir rūgščių, tačiau tai nereiškia, kad jo nereikia prižiūrėti.

Travertinas apibūdinamas kaip „subtilus akmuo“. Naudojamas tiek vidaus, tiek lauko apdailai – grindims, baseinams. Kadangi tai kalkinis akmuo, yra jautrus rūgštims. Travertino spalvų spektras labai įvairus – nuo šviesiai baltos iki raudonos, tačiau visos spalvos švelnios, šiltos. Šis akmuo yra porėtas, todėl pasižymi geresne šilumos ir garso izoliacija negu, tarkime, marmuras.

Smiltainis – nuosėdinė nuotrupinė uoliena, susidariusi iš smiltelių dydžio mineralų, kitų uolienų nuolaužų. Šioje natūralioje ir ekologiškoje medžiagoje galima rasti net gamtinių priemaišų: akmenėlių, šiaudelių.

Išskirtinės smiltainio pritaikymo galimybės geriausiai atsiskleidžia namų interjere ir eksterjere. Juo galima apdailinti įvairius paviršius, sukurti bet kokias formas, dekoratyvius elementus: apklijuoti sienas, fasadus, lubas, kolonas, lempas ir t. t. Sunkiau pasakyti, kur negalėtume pritaikyti šio akmens. Kiekviena smiltainio plokštė yra skirtingų raštų – vienodai apdailinto pastato ar interjero detalės nerasite. Akį traukia ir natūralios spalvos, suteikiančios jaukumo. Vyrauja šviesūs, rudi, pilki, gelsvi atspalviai.

Šalia natūralaus akmens rinkoje turime ir dirbtinį dekoratyvini akmeni. Dirbtinis akmuo gaminamas daugybės įvairių formų ir spalvų, gali atkartoti bet kurį jūsų pasirinktą akmenį. Tai leidžia neriboti savo fantazijos kuriant namų interjerą, akmuo dera prie bet kurio stiliaus namų.Dirbtinį akmenį lengva klijuoti jis yra saugus.Dekoratyvinis akmuo yra visiškai nedegus, veikia kaip termoizoliacinė medžiaga. Akmuo neišskiria jokių pavojingų medžiagų, yra visiškai saugus.Dekoratyvinis akmuo pigesnis už natūralų.Platus akmens pasirinkimas

 Rinkdamiesi akmens elementus, dekoruodami jau pabodusias namų sienas, tikrai nesuklysite. Į Jūsų interjerą šis įneš ne tik kerinčio paslaptingumo, bet ir ryškių prabangos bei išskirtinumo akcentų. Tai išties ypatingas vidaus ir išorės apdailos pasirinkimas. akmenį ir taip namus paversti svajonių kampeliu.Taip pat labai populiaru dekoruoti atskirussienų fragmentus ar židinius. Trumpam įsivaizduokite savo židinio sienas puoštas dekoratyviniu akmeniu – iš pirmo žvilgsnio masyvios, tačiau išties lengvos, detalės pavers Jūsų svetainę paslaptingumo ir prabangos kupina erdve, o besikūrenantis židinys pridės papildomų jaukumo ir romantikos prieskonių. Modernus ir šiuolaikiškas, natūraliai atkartojantis akmens reljefą.

 Įsileiskite dalelę gamtos į savo namus-tai vasaros atostogų atmosfera… Prakalbinkim akmenį,juk senovėje ant akmens piešdavo ir rašydavo meilės laiškus…