Eklektiškas interjero stilius

Nuotr. autorius – Leonas Garbačauskas

Kas apskritai toji eklektika? 

Žodis eklektika yra kilęs iš graikų kalbos žodžio “eklekt”, reiškiančio parinkti. Tai reiškia – išgauti idėjas, stilius, skonius iš skirtingų šaltinių. Taip pat žodynuose eklektiškas apibūdinamas ir kaip „sudėtas iš geriausių dalių“ ir šis aprašymas yra pats teisingiausias. Būtent todėl šiam interjero stiliui galimos pačios įvairiausios erdvės. Viskas priklauso tik nuo mūsų norų ir vaizduotės.

Kas būdinga eklektiškam interjerui ir kam jis tinkamas?

Vienas pagrindinių eklektikos stiliaus bruožų tas, kad eklektiško interjero dizaine galime naudoti beveik viską. Būsto erdves išnaudoti ir užpildyti galime labai įvairiais daiktais nuo pigiausių niekučių iki brangių, puošnių detalių. Toks interjero stilius ypač artimas namų savininkams, kurie turi daugybę asmeninę patirtį ir sentimentalias akimirkas menančių, širdžiai brangių daiktų, o gal karta iš kartos šeimoje perduodamus baldus ir neįsivaizduoja, kad gali reikėti su jais išsiskirti. Spalvų jūroje taip pat turime neribotą laisvę – nuo pačių ryškiausių iki visai neryškių, pastelinių spalvų.

Bendrai tariant šis interjero stilius susideda iš įvairių kitų stilių derinimo sukuriant patrauklų ir nuoseklų vaizdą. Tačiau kaip interjero dizainerė patarčiau šiuo dizaino stiliumi nepiknaudžiauti, nes netikėta stilistinė laisvė gali peraugti į chaosą, iš chaoso į netvarką. Todėl ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas saikingumo palaikymui kuriant interjero dizainą.

Ko nereikėtų? Atsakymas paprastas – eklektiškam interjero stiliui visiškai netiks baldų komplektai.

Tai jokiu būdu ne atsitiktinių daiktų kokteilis, o tikslingai apgalvotas elementų pasirinkimas, siekiant sukurti kiekvienam namų šeimininkui individualų, kiek ekstravagantišką, o kartais net ir šiek tiek avangardišką namų interjerą. Eklektiško būsto įrengimas atspindi žmogaus kūrybingumą ir inovatorišką mąstymą.