Minimalistinis interjero stilius

Minimalizmas neretai yra įvardijamas kaip filosofija, kuria besivadovaujantis žmogus šiuolaikiniame pasaulyje gyvena paprasčiau, patiria mažiau streso. Viskas prasideda nuo to, kad gyvendami minimalistišai daiktus renkamės kur kas atsakingiau: verčiau įsigysime vieną gerą daiktą nei dešimt ne tokių kokybiškų. O daiktui tapus nereikalingu, nevengsime jo atsisakyti. Svarbiausia netarnauti daiktams, tačiau patogiai gyventi. Todėl ir pagrindiniai minimalizmo principai yra griežtos linijos, vientisi paviršiai, žemi baldai, mažai daiktų. Šis stilius būtent tiems, kurie gyvenime stengiasi atsisakyti bet kokių nebūtinų detalių ar daiktų.

Kokia minimalistinio stiliaus idėja? Viskas interjere paprasta ir kuo natūralesnių formų. Spalvų  deriniuose vyrauja pasteliniai atspalviai. Žinoma, pastaruoju metu galima pastebėti, kad šio stiliaus dizaine atsiranda kiek švelnesnės daiktų formos, daugiau spalvų ir tekstūrų, tačiau esmė vis tiek išlieka nepakitusi.

Bene pačia svarbiausia minimalizmo savybe įvardinčiau – funkcionalumą, kurio dėka galime maksimaliai panaudoti erdvės ir baldų savybes. Pavyzdžiui – įmontuojami virtuvės, prieškambario ar miegamojo baldai, o taip pat galima puikiai išnaudoti erdves namuose su aukštomis lubomis. Tokiuose būstuose atsiranda galimybė kambario dalį padalyti į du aukštus ir miegamojo erdvę įsirengti antrame.

Kuriant interjerą stengiamasi naudoti tik itin kokybiškas bei natūralias medžiagas – stiklą, medį, metalą.