Moderni klasika

Modernioji klasika yra supaprastintas klasikinio stiliaus variantas.

Yra kuriamas lengvesnis ir šviesesnis interjeras, pritaikant  ir išgryninant moderniojo stiliaus elementus ir linijas.

Vietoj prabangių medžiagų dažnai naudojama jų imitacija, ar pasirenkami paprastesni variantai, derinama naturalus medis ir stiklas, ramios spalvos.

Naudojami klasikinio interjero akcentai yra paprastesni ir subtilesni, pavyzdžiui, lipdiniai be papildomos puošybos. Žvelgiant į moderniosios klasikos stiliumi įrengtą kambarį, išvysite daugiau tvarkos, kambarys atrodys švaresnis, nes jame nėra tiek klasikinio interjero akcentų, jie naudojami tik formai, įspūdžiui suteikti, o kartais ir visai pašalinami.

Modernios klasikos stiliumi įrengtoje virtuvėje rasite tradiciniam interjerui būdingas trumpas užuolaidas, vainikų lipdinius bei iškilias spintelių duris, tačiau pastebėsite, kad šios detalės nėra apkrautos puošybos elementais ir yra technologiškesnės, pritaikytos praktiškam naudojimui. Vietoje nepoliruoto marmuro, moderniosios klasikos interjero kūrimui ir stiliaus išlaikymui, naudojamos marmuro imitacijos grindų plytelės.

Kita moderniosios klasikos interjerui būdinga detalė – didelis stalčių plotis, kuris taip pat yra modernaus interjero dizaino stiliaus požymis.

Dabar šį stilių yra ypač pamėgę mūsų naujakuriai.