Lofto stiliaus interjeras

Žodis „loft“ turi anglišką pavadinimą ir amerikietišką prigimtį. Pažodžiui žodis „loft“ išsiverčia (palėpė) arba (viršutiniai apartamentai). Šis stilius atsirado dar XX amžiaus viduryje, kai žmonės pradėjo naudoti apleistas gamyklų ir sandėlių patalpas apgyvendinimui.

Buto – lofto erdvėje beveik nėra sienų, o pirmas ir antras aukštai dažnai būna tiesiog improvizuoti.

Modernaus LOFTO stiliaus interjeras pasižymi išskirtinai aukštomis lubomis, dideliais vitrininiais langais, metalinėmis ir laikomosiomis konstrukcijomis bei daugybe metalo, plastiko ir stiklo detalių. Butai – loftai – tai viena didelė erdvė, kurioje atskiriami paprastai tik miegamieji ir vonios kambariai, sandėliukai. Norint maksimaliai išnaudoti patalpos aukštį ir netgi gauti pridėtinės vertės dažniausiai tokio tipo būstuose suprojektuojamos antrasolės, tarsi antras aukštas, kuriame atsiranda dažniausiai miegamojo ar darbo kambario erdvės.

Loftas visuomet asocijuojamas su erdviomis ir šviesiomis patalpomis. Sienas dažniausiai renkamės dažyti. Šviesus spalvų spektras tik sustiprins erdvės pojūtį.

Unikaliame ir originaliame lofto stiliuje puikiai dera sena ar dirbtinai pasendinta ir nauja. Tačiau net ir kuriant lofto stiliaus buto interjerą reikia nepamiršti, kad tai bus namai, kuriuose turime jaustis patogiai, jaukiai ir paprasčiausiai gerai.