Viduržemio jūros regiono stilius (MEDITERRANEAN)

Tai labai paplitęs interjero stilius – prigijusių jo elementų galima atrasti kone kiekvienoje šalyje. Viduržemio jūros regiono dvasiai kambaryje sukurti gali pakakti kelių aliejumi tapytų darbų (dažnas namų akcentas Ispanijoje ir Toskanos regione), tinkamai parinktų spalvų ir tekstūrų.

Šiais laikais gauti originalių Viduržemio regiono stiliaus baldų bei aksesuarų nesudėtinga, tad susidomėjimas šiuo grakščiu ir ryškiu, maurų kultūros įtakotu stiliumi vis didėja.

Nemažai šio stiliaus idėjų perėmė kitos dekoro tematikos, tačiau nėra abejonės, jog autentiška Viduržemio regiono stilistika yra ir išliks išskirtine.

Sienų tekstūra-šiam stiliui būtinas ryškus, gilus sienų raštas – tai suteikia senoviškumo įspūdį.

Pirma sienos nudažomos neutralių spalvų dažais, o viršutiniam sluoksniui naudojami specialūs dažai su gipsu, iš kurių lengva sukurti gruoblėtą raštą. Taip pat, kur tik tinka, kuriami lipdiniai, karnizai ar net kolonos.

Spalvų gama-šio stiliaus spalvos – šilti jūros, dangaus ir žemės atspalviai bei mįslingi jų deriniai, pavyzdžiui, levandų spalvos sienos bei gelsvi akcentai. Taip pat visuomet tinka balta.

Tiesiog būtini įvairūs aksesuarai – tiek ryškių spalvų, tiek sendinto metalo ar prislopintos žemės spalvos.

Dekoruojant Viduržemio regiono stiliumi, visiškai nebūtina kruopščiai apmąstyti apdailos darbų, spalvų pasirinkimo ir pan. Vyrauja atonalumas, kai kur galima sukurti nusitrynusių spalvų efektą, į kiekvienus dažus įmaišant šiek tiek baltų.

Rekomenduojama iš pradžių paviršius dažyti šiomis spalvomis: apelsino, smėline, žalsva jūros ir švelniai gelsva. Jei vėliau kiltų daugiau idėjų, sienas bus paprasta pagražinti įvairiais akcentais: gražiai atrodo į ryškių spalvų (apelsino ar terakotos) grindis įterptos mozaikos plytelės. Tą patį motyvą galima panaudoti sienose, aplink durų rėmus ir vonioje bei virtuvėje.

Baldų įvairovė apima ir elegantiškus prabrangaus medžio dirbinius, ir paprastus kaimiškus baldus iš pigesnės medienos. Bet kuriuo atveju baldai yra nedideli, sunkūs ir labai dažnai – papildyti marmuro, metalo ar net plytelių akcentais.

Viduržemio regiono stilistikos baldų nesunku rasti baldų salonuose,  tačiau verta pasidomėti jų kokybe ir stiliaus autentiškumu. Originalius baldus rasite specializuotose parduotuvėse.

Stiklas, metalas ir terakota ilgus amžius buvo pagrindiniai interjero dekoravimo elementai. Dabar jau sunku rasti meistrų, kurie pagal senovines tradicijas pagamintų užsakytus aksesuarus, tačiau kai kurias interjero detales susikurti galima ir patiems: į sieną arba virš durų bei prie veidrodžių įkomponuoti metalo groteles ir pan.

Kambariams žavesio suteiks terakotiniai ar spalvoti molio vazonai, indai, medinės lentynos. Stalą apdenkite dideliu audeklu, papuoškite metaline žvakide, jei yra galimybė – pagalvokite apie fontanėlio ar židinio įrengimą. Svarbiausia – namų neperkrauti detalėmis.

Įkvepianti Viduržemio dvasia-šiuo stiliumi įrengti namai turėtų sudominti, sužavėti ir subtiliai stebinti vis iš naujo. Tam pasiekti yra begalė būdų. Prieš pradėdami, įsivaizduokite senovinius vynuogynus, mažus, paslaptingus kiemelius ir saulėgrąžos geltonumo senutėles tinkuotas sienas. Ten pat – akmenimis grįsti takeliai, metalu apkalti langų rėmai  ir sunkios, apšiurę durys, molio čerpių stogas – tokius pat įspūdžius turėtų sukelti ir baigtas įrengti jūsų namas..