Angliškas tradicinis klasikinis interjeras, angliškos architektūros name  Kėdainiuose

Kėdainiai – miestas pačiame Lietuvos centre, tik už kelių kilometrų  – oficialiai nustatytas ir pažymėtas Lietuvos geografinis centras.  Pasak legendos, Kėdainių pavadinimas kilęs nuo turtingo pirklio Keidangeno, atvykusio iš Kuršo ir įkūrusio nedidelį žvejų kaimelį, vardo. Miesto istorija skaičiuojama nuo 1372 m., kai Kėdainių vardas pirmą kartą paminėtas Hermano Vartbergės Livonijos kronikose. XV amžiuje tapo regioninės prekybos centru ir vadinamas oppidum – miestu prie dvaro. Apie 300 metų Kėdainiai priklausė kunigaikščiams Radviloms, vienai galingiausių ir įtakingiausių LDK didikų giminių. XVII a. tai buvo vienas protestantų religinių ir kultūros centrų, o Radvilų suteiktos ekonominės ir religinės laisvės viliojo į Kėdainius svetimšalius pirklius ir amatininkus.

„Haid’e parkas“ interjeras sukurtas namui Kėdainiuose. Tai labai gražus ir išieškotas namas ne tik interjero, tačiau ir architektūrine prasme. Užsakovai viešėdami Anglijoje be galo susižavėjo šios šalies architektūra. Tad ir architektui buvo perduoti jų norai. Ko pa sekoje – suprojektuotas namas nedideliais langais ir įdomia stogo konstrukcija.

Atvykusi į pirmąjį susitikimą šiame objekte taip pat išgirdau susiformavusius užsakovų norus. Viską išanalizavus kibome į darbus, pradėjome kurti interjerą. Kaip ir įprastai pradėjau nuo zonavimo, brėžinių, baldų išdėstymo planų. Vėliau žinoma sekė darbas su interjero vizualizacijomis.

Kelias į tikslą…                        

Kaip interjero dizainerė galiu pasidžiaugti, kad namo interjeras gavosi ženkliai geresnis nei projekto vizualizacijose, nes laikas nuo laiko mes jį vis pakoreguodavome, pasitobulindavome – pasirinkdami ilgaamžiškesnius, kokybiškesnius sprendimus. Ne veltui vienas žymiausių anglų rašytojų Charles Dickens yra pasakęs – „Laikas žmogui duotas tam, kad jisai žengtų tolyn, darytųsi vis tobulesnis, laimingesnis, eitų į tikslą“. Užtikrintais žingsniais būtent į tikslą ir judame.

Nuostabus interjeras, kuriuo nepaliauju žavėtis. Pripažinsiu, tai visiškai nemadingas interjeras ir laikui nepavaldus. Tai tikrų namų interjeras visiškai būdingas www.kristinosinterjerai.lt kuriamiems interjerams. O taip ir man pačiai tokio stiliaus interjerai tarsi atgaiva šių dienų modernistiniame skubėjimo ir bėgimo pasaulyje.

Namuose, kaip aš mėgstu sakyti, turi būti paslapčių, netikėtų sprendimų bei nors truputis jaukių detalių, kur tobulo grožio ir paprastumo derinys šildo širdį ir pamalonina mūsų žvitrias akis.

Ilgaamžiški pasirinkimai visame namo interjere.

Pasirinktos natūralios medžiagos tokios kaip: ąžuolo parketlentės, medžio durys, itališkos keramikos plytelės. Keletas namo erdvių yra išklijuotos tapetais, kitos dažytos. Pasirinkti lubų apvadai suteikia kontūrą ir pabrėžia sienų spalvas. Grindų apvadai taip pat akcentuoja atskirdami sienų spalvą ir grindų. Šviestuvų stilius pasirinktas panašus visose erdvėse, todėl išlaiko interjero vientisumą. Kaip ir užuolaidos ar minkštieji baldai.

Svetainės zonoje pasirinktos česteriuotos rankų darbo minkštos sofos. Juk užsukus svečiams norisi laiką leisti ne tik smagiai, tačiau ir patogiai. O būna ir taip, kad ilgus vakarus svetainėje norisi praleisti vienumoje, priešais židinį, skaitant mėgstamą knygą. Tokiems vakarams idealus variantas yra patogus krėslas su minkštu pakoju. Toks pasirinkimas padarytas ir sprendžiant šio namo interjerą svetainės erdvėje. Taip pat palyginti didelė bendra erdvė išnaudota galvojant praktiškai ir nišoje puikiausiai įsikomponuoja didelis valgomojo stalas su šešiomis kėdėmis.

Persikėlus į prieškambarį randame, kaip visada mano kuriamuose prieškambario interjeruose, minkštasuolį. Be jo šios erdvės neįsivaizduoju! Tačiau labai smagu pabrėžti, kad šis mikštasuolis neįprastas savo funkcionalumu. Tokioje mažoje erdvėje reikėjo profesionalių ir originalių sprendimų. Todėl minkštoji dalis apačioje turi stalčius galbūt batams paslėpti, o greta įsikomponuoja prijungtos spintelės ir veidrodis. Rezultate bendras rankų darbo junginys tampa vienu komfortišku baldu sutaupančiu vietą prieškambaryje.

Tai tikrai sėkmingas projektas, kurio sėkmės paslaptis slypi tame, kad namo vidus ir patys užsakovai: jų norai, jų gyvenimo būdas, jų asmenybės tapo tarsi nedaloma visuma. Štai kur didžioji sėkmė projekte!