Buto interjeras žaviai, daug gyvenimiškos išminties turinčiai damai.

Šis interjeras pareikalavo nemažai įsigilinimo, pajautimo, išminties bei kantrybės. Juk geriausi darbai tie, kuriais širdis prabyla!

Visas darbas prasidėjo po vieno publikuoto internete darbo – “Perlas”. Gavusi šį užsakymą tikėjausi, kad tai bus panašaus stiliaus ir spalvų darbas. Todėl su entuziazmu kibau į darbą. Kaip dažnai būna emocija tai dar ne viskas. Paaiškėjo, kad užsakovė mėgsta tamsias, ryškias ir sodrias spalvas. Jos pageidavimu interjeras tapo spalviškai tamsus, kas man kaip interjero dizainerei nėra būdinga. Todėl šio buto interjeras labai išskirtinis. Nedaug tokių turiu sukūrusi. Būtent dėl to šis projektas pareikalavo ypatingai  įsijausti į jo kūrimą.

Paprastai jau tik pradėjusi dirbti prie projekto visą interjerą matau savo mintyse. Gavusi užsakymą savo galvoje jau buvau šio buto interjerą nuspalvinusi baltomis, šviesiomis spalvomis. Todėl buvo sunku persiorientuoti ir matyti jį tamsų. Tačiau ne veltui sakoma, kad ir kiek daug būtum pasiekęs juk visuomet rasi ko pasimokyti. „Gyvenimas yra panašus į kodinę spyną. Mūsų uždavinys surasti teisingus skaičius ir teisingą jų eilės tvarką, kad galėtumėt prieiti prie visko, ko tik norime“ (Brian Tracy).

Įdomus šio interjero sprendimas ir realizavimas tai, kad dalis daiktų parkeliaus kartu su užsakove iš senųjų namų. Tai klasikinės komodos, beveik antikvarinės indaujos. Šiame interjere atrasime tiems daiktams vietos ir gal netgi galima sakyti jais papildysime kuriamo buto interjerą.

Kadangi užsakovė žavisi tokiomis įmantriomis, elegantiškomis ir senove alsuojančiomis formomis išlaikytos trys jau bute buvusios arkos. Pradžioje mintis buvo jas griauti ir palikti tik dvi. Tačiau po ilgų diskusijų buvo nuspręsta jas palikti. Šis sprendimas padarė didelę įtaką visam buto interjerui, ypatingai priderinant puošiamuosius elementus. Todėl prie šių arkų buvo priderintos lubos, buto erdvėje atsirado puošybinės kolonos ir interjeras pasipuošė daugybe baltų apvadų bei kitų puošybinių elementų. Juk norisi, kad įžengus į namus dvelktų ne tik jaukumu ar namų židinio šiluma, tačiau, kad ir pats buto interjeras atspindėtų šeimininkę, bei tuo pačiu būtų skoningas.

Šiuo metu butas yra realizuojamas, formuojamos lubos, klijuojami apvadai, gaminami baldai. Žingsnis po žingsnio artėjama link tikslo. Grindų danga – pasirinktos tamsios parketlentės, kurios kontrastingai išryškės apjuostos baltų grindų apvadu. Pasirinktos sienų spalvos taip pat būdingos užsakovei, vyrauja gana ryški spalvų gama. Atvirai pasakius man kaip interjero dizainerei šias spalvas teko prisijaukinti ir išmokti pamatyti savo kuriamame interjere. Tačiau iššūkiai yra tam, kad juos įveiktume. Šis ne išimtis. Viskas puikiai pavyko. Todėl turime gražų skoningą projektą, kuris sėkmingai juda pirmyn.

Persikelkime į virtuvės erdvę, kur  galėsime pamatyti būtent šiai erdvei suprojektuotus virtuvės baldus, kad erdvė būtų kuo malonesnė užsakovei. Taip pat išskirtinai miegamojo erdvei suprojektuota pakankamai erdvi spinta bei vonios kambariui – spintelė. Virtuvės baldams parinktos prie buto interjero ir parinktos spalvinės gamos derančios derančios puošybinės detalės – žalvarinės rankenėlės su keramika, marmuro rašto rausvos spalvos stalviršis puikiai derantis ir išsiryškinantis bendrame virtuvės kontekste.

Nepamirškime svajoti, nes iš svajonių gimsta daug nepaprastų darbų ir namų interjerų. Kaip sakė brazilų rašytojas ir dainų autorius Paulo Coelho – „Tik vienas dalykas gali svajonę padaryti neįgyvendinamą: tai baimė, kad nepasiseks.“