Lofto tipo butas Kaune

Perkant būstą su aukštomis lubomis dažnai kyla klausimų ar galima tą aukštį maksimaliai išnaudoti ir gauti pridėtinę vertę. Atsakant į šiuos klausimus suformuotos antrasolės, kurios gavosi kone per pusę buto ploto. Viršuje įsikurs miegamasis ir net gi darbo kambarys. O apačioje puikiai įsikomponavo virtuvės ir prieškambario, valgomojo ir svetainės zonos.

Išties daug diskusijų buvo kurioje vietoje statyti pietų stalą ar po laiptais, ar centre. Labai kovojau, kad tas stalas būtų centre. Esu įsitikinusi, kad pietų stalas yra namų jaukumo ir patogaus gyvenimo simbolis. Todėl nesinori to stalo turėti kažkur užgrūsto, užslėpto. Nesinori valgyti prie kavos staliuko. Rodos būtų daug maloniau valgyti prie didesnio, patogesnio ir tvirtesnio – pietų stalo.  Paprasčiausiai norisi ramybės, lėtesnio gyvenimo būdo sėdint prie stalo mėgautis šiltu arbatos puodeliu ar kvapnia vakariene.

Svetainės zonoje atsiras nemažai dekoro detalių,  sukeliančių sentimentalius jausmus ir jaukumo jausmą. Baldai pasirinkti patogūs, tačiau ir funkcionalūs tokiai nedidelei erdvei. Vyrauja kreminės, pastelinės spalvos. Svetainės sieną planuojama papuošti, interjerą akcentuojančiu paveikslu.

Miegamojo zona įsikūrusi viršuje nuo darbo kambario atskirta pertvara. Šviesos klausimas išspręstas pasirūpinus ne tik šviestuvais, į svetainės erdvės pusę pakabintos užuolaidos, kad gautume ir šiek tiek natūralios šviesos.

Džiaugiuosi, kad šis išdėstymas visgi pasitvirtino. Kas įdomaus, tai kad šis interjeras išspręstas klasikiniu stiliumi, kas nėra būdinga lofto stiliaus butams.

Ne paslaptis, kad dabar nauji rūbai kitą sezoną tampa nebemadingais, ir tai kas dabar mums nauja, žavu, inovatyvu už metų kitų gali tapti senu, nemadingu, atsibodusiu. Todėl ilgainiui reikia nepamiršti, kad ir interjeras kaip trapi gėlė trokšta vandens, kad ir smulkių detalių pasikeitimo, kas pagyvintų atnaujintų aplinką. „Taip pat ir sielos – lyg upeliai ir augalai – pasigenda lietaus, tik kitokio. Joms reikia vilties, tikėjimo, gyvenimo prasmės“. (Paulo Coelho „Penktasis kalnas“) Nepamirškime atgaivinti savo sielų, namų interjerų ir širdžių, kad visada jaustumės gaivūs, naujoviški ir madingi.