Namo interjeras Islandijoje

2017 metai

Tai puikus pavyzdys, kaip nuotoliniu būdu galima sukurti interjerą. Įsiklausant į pageidavimus ir būti nevaržomai kūryboje.

Vieno aukšto namo interjeras, labai gražioje šalyje – Islandijoje. Islandija tai ledo ir ugnikalnių žemė! Ši valstybė įsikūrusi vulkaninės kilmės saloje garsėja kvapą gniaužiančiais fiordais, veikiančiais ugnikalniais ir pasakišku grožiu vasarą sužaliuojančia gamta. Negalėjau nepasmalsauti ir prisipažinsiu, kad mane sužavėjo Islandijos virtuvė, jų papročiai ir kultūra, kuri nustebintų ne vieną gurmaną.

Islandija ir patys jos gyventojai sugeba išlaikyti savitumą, paprastumą, perimti naujas tradicijas, kurias derina su senosiomis. Todėl ir  šio namo interjeras sukurtas žemiškais tonais, vyrauja medienos spalva.

Virtuvės zonoje yra patogi sala prie kurios smagu išgerti rytinę kavą, pasišnekučiuoti ar tiesiog pasisukus gaminti. Kadangi darbastalio šioje virtuvėje nėra daug todėl visa gamyba ir vyks prie salos, kurioje numatyta ir kriauklės vieta. Aš, kaip interjero dizainerė, esu labai nusistačiusi, kad saloje būtų įmontuota viryklė arba kriauklė. Bet kaip šiuo atveju visą tą buitį mes pridengiame, paslepiame su pakeltu stalviršiu. Todėl ši sala jau įgauna ir baro funkciją ir ateityje šalia jos stovės ne paprastos, o baro kėdės. Virš salos suformuotas apšvietimas, todėl ir šviesos čia netruks.

Šalia visą svetainę puošia valgomojo stalas, kuris yra labai lakoniškų linijų, neutralus. Interjero pagyvinimui suformuotos nišos ir čia vietą suranda laikrodis. Tai tiesiog funkcija ir dekoratyvumas vienoje vietoje. Kadangi labai daug vitrinų, tai svetainės zona suformuota arčiau stiklo, kad būtų šviesu, jauku ir malonu leisti laiką šioje erdvėje.

Dar viena svetainė/gyvenamasis kambarys yra toks kaip ir kino kambarys kitoje pusėje. Esant tokio tipo atskirai patalpai namuose, nebelieka būtinybės svetainėje montuoti televizorių.

Persikėlus į prieškambario zoną matome besipuikuojančią konsolę, spintą, minkštasuolį. Na visa tai kas yra būtina šioje zonoje. Sienas puošia dailininkės Editos Suchotckytės balerinos paveikslas. Spalvinę jo gamą papildo plytelės su gana aktyviu raštu, bet šiame interjere jos labai puikiai dera.

Miegamasis taip pat turi puošnų tos pačios dailininkės Editos paveikslą. Šiame kambaryje vyrauja šaltesnių, solidesnių, monochromatinių spalvų gama, kuri palyginus nedidelėje zonoje suteikia erdvės pojūtį. Visas interjeras neutralus, sakyčiau net sterilus, be jokių perdėtų detalių ar baldų. Šalia yra drabužinė ir vonia. Šviesos kambaryje tikrai netruks, jos gausime per didelius, nuo lubų iki pat žemės einančius langus. Šviestuvai pasirinkti modernaus stiliaus. Priimtas įdomus sprendimas, vietoj įprastų, ant spintelės pastatomų, šviestuvų prie lovos numatyti modernaus stiliaus nuo lubų pakabinami šviestuvai.

Vaikų kambariai yra neutralūs. Pritaikyti pagal amžių. Mergaitės kambarys labai žaismingas. Dekoruotas tapetais ir ryškesnėmis ir gyvybingomis spalvomis.

Vaikino kambarys subtilesnis, mažiau žaismingas. Poilsio ir darbo zonos neatskirtos. Kadangi erdvė nėra didelė, todėl baldai kambaryje išdėstyti praktiškai. Visai čia pat patogios modernių formų lovos atsiras rašomasis stalas, o greta talpi, griežtų formų spinta.

San. mazguose taip pat viskas apgalvota. Numatyta vieta dušo kabinai, šalia dviguba kriauklė ir neutralios, prie bendro namo interjero tinkančios spalvos.

Esu tikra, kad gyventi verta ten kur mūsų širdis – ar tai būtų už jūrų ir vandenynų, ar tiesiog  gretimoje laiptinėje. Svarbiausia, kad susikurtume malonią ir jaukią namų aplinką, kurioje galėtume džiaugtis mažais ir dideliais gyvenimo džiaugsmais.