Rastinis namas Šiauliuose

Žmogus, dirbantis rankomis, yra darbininkas.

Žmogus, dirbantis rankomis ir protu, yra meistras.

Žmogus, dirbantis rankomis, protu ir širdimi, yra menininkas.

― Louis Nizer

Kurti interjerą klientų namams – tarsi kurti meno kūrinį, kuris apima ne tik drobę ar sieną, tačiau visą namų visumą. Man – interjero dizainerės darbe svarbiausia įsiklausyti į užsakovų norus ir svajones, juos išpildyti šimtu dešimt procentų! Nes malonu matyti dėkingas ir laimingas šypsenas  klientų veiduose.

Šis projektas – tai gražioje vietoje stovėsiantis vieno aukšto rastinis namas, kurio statybos prasidės jau šių 2018 metų pavasarį. Prieš pradedant darbus užsakovai kreipėsi ne tik į architektą, bet tuo pačiu ir į mane. Pradėjus projektavimo darbus pastebėjome, kad namas yra per mažas ir netenkina užsakovų poreikių. Tad projekto eigoje mes jį išdidinome.  Susikūrėme interjerą. Padarėme tobulą namo užsakovams projektą. Būsto plote išsidėsto ne tik bendra erdvė, tačiau ir klientų miegamasis bei svečių ir vaikų kambariai.

Kalbant apie spalvų pasirinkimus – rąstai planuojami dažyti baltai, kad nebūtų stipraus medžio vaizdo, nes kaip dažniausiai natūrali medžio spalva šiek tiek apsunkina spalvinį vaizdą. Užsakovams ir man pačiai norėjos šiame būste balto, šviesaus interjero su be galo gražiu vaizdu pro langus. Todėl sukurtame interjero dizaine vyrauja balta spalva. Ja pasidabino visi namai – baldai, sienos, lubos, įvairūs daiktai.

Šiame name viskas yra apgalvota iki smulkmenų: daiktų padėjimas, kambarių ir bendros erdvės dydis.  Virtuvės zonoje spalvinė gama išlieka tokia pati kaip ir visuose namuose. Gyvumo ir išskirtinumo suteikia pakabintos romanetės, baldų paviršiuje atsiradę santūrūs ornamentai.

Šiek tiek sudėtingiau su apšvietimu. Namo lubų linija ne tiesi, o įstriža, kylanti aukštyn. Todėl reikia ir čia apmąstyti kokie apšvietimo sprendimai galimi ir juos parinkti. Svarbu, kad būtų pakankamai dienos šviesos, o vakarais įsižiebsiantys šviestuvai apšviestų visą kambary.

Grindų danga visame name – natūralaus ąžuolo parketas. Be abejo grindys šildomos, kas būdinga kristinosinterjerai.lt interjerams. Todėl net ir turint didesnį lubų aukštį galime užtikrinti, kad erdvėse bus šilta ir komfortabilu.

Jaukiems žiemos vakarams svetainėje yra numatyta vieta židiniui. Kaskart malonią vakaro atmosferą sukurs ramiai degantis ir traškantis židinys. Kai už lango – ne itin malonus oras, namuose ypač norisi šilumos ir jaukumo.

Vonios kambarys – tai vieta, kurioje turi spindėti švara ir tvarka. Be šio kambario neapsieina nei vieni namai! Juk kaip gi be vonios?! Šiuose namuose yra du san. mazgai. Vienas yra šeimininkų, kuris išeina iš miegamojo. O antrasis san. mazgas bendras, jis skirtas vaikams ir svečiams.

Malonu kurti gražias erdves, jas dekoruoti, rinkti ir derinti gražius stilingus daiktus juose.