Skandinaviškas namo interjeras Kedainiuose

Esu užkietėjusi klasikos gerbėja, tačiau šis namas tikrai sužavėjo mane kaip dizainerę. Šio namo tikrai išskirtinės erdvės, kurioms sukurtas labai gražus interjeras. Priimti neišsišokantys sprendimai.

Skandinavija – tvarkos ir tradicijų kraštas. Todėl ypatingo dėmesio pareikalavo virtuvės zonos sukūrimas ir jos įjungimas į bendrąją gyvenamąją erdvę. Nes būtent svetainė ir valgomasis yra erdvėje, kuri eina per abu aukštus. Čia norėjosi kažko lengvo ir elegantiško. Kažko ne perkrauto. Kaip įprasta skandinaviškam stiliui, taip ir šio būsto dizaine gausu įvairios tekstilės, baltos spalvos ir šviestuvų įvairovės.

Žinoma daug šviesos į bendro naudojimo erdvę patenka ne tik šviestuvų dėka, tačiau ir per aukštus langus. Kad viskas modernaus skandinaviško interjero aplinkoje nebūtų šalta ar nejauku, į interjerą įsivedame šviesios medžio spalvos. Ji kontrastuodama su šalta pilka sukuria jaukumo ir gyvumo. O ir nuo stiliaus visai nenukrypstame, nes mediena nėra svetima skandinaviškam stiliui.

Svetainės sienoje jaukiems žiemos vakarams įmontuotas židinys. Jis ne tik suteikia šilumos, bet ir dažnu atveju taps šeimos susibūrimo vieta. Greta židinio, kaip ir pridera, įkomponuotos sofos ir modernaus stiliaus stalelis vyno taurei ar užkandžiams paserviruoti.

O kaip namai be vonios? Ir dar būtinai ji turi būti erdvi ir patraukli namų damoms. Čia puikiai įsikomponavo elegantiška užapvalėjanti vonia, bei modernios spintelės. Suplanuoti du praustuvai, o šalia jų didelis savo apšvietimą turintis veidrodis. Dušo kabinos šiame kambaryje atsisakyta, nes jis jau ir taip yra numatytas kitame san. mazge.

Kiekvienas sukurtas interjeras yra kūrybinio darbo rezultatas. Ne retai iškyla sunkumų kaip suderinti vieną ar kitą architekto numatytą sprendimą. Vienas tokių sunkumų iškilo bandant įveikti miegamojo zonoje virš lovos suprojektuotą keistą langą. Tačiau Richard Grefé sakė: „Dizainas yra tarpininkas tarp informacijos ir jos supratimo“. Todėl įdėjus daugiau pastangų pavyko langą įlieti į interjero koncepciją taip, kad jis derėtų. Pati miegamojo erdvė dėkinga. Vietos pakanka viskam kas būtiniausia. O vyraujančios spalvos ramios ir santūrios.

Persikelkime į vaikų kambarį. Jis kaip ir pridera linksmas, pilnas žaismingų interjero detalių. Norint neapkrauti kambario spintelėmis, išnaudota erdvė po vaiko lova – įrengti stalčiai. Nors tai mažylio kambarys, tačiau jis neperkrautas ir tvarkingas. Spalvinė gama daug šiltesnė ir šviesesnė nei kitų namo kambarių.

Namas yra dviejų aukštų, tad kaip ir paprastai aukštus jungia laiptai. Pastarieji visiškai charakteringi kuriamam namo interjerui. Griežtų linijų, modernaus stiliaus.

Šis interjeras man pačiai labai patinka nuo pat gyvenamosios erdvės iki nedidelio balkonėlio, kuriame sumaniai apgalvojus atsirado šeimininkų darbo zona. Tokios neįprastos idėjos keičia aplinką, daro mūsų kasdienį gyvenimą įdomesnį.

Svarbiausia, nebijokime gyventi įdomiai!