Namo interjeras – žalioji Toskana

Svajingoji Toskana…

Man nepaprastai žavus Toskanos gamtovaizdis, ne kartą pavaizduotas italų tapytojų drobėse, su savo alėjomis, dirbamais laukais, vynuogynais ir tarp jų dunksančiomis vilomis. Ir kas smagiausia tuo žymieji Toskanos stebuklai nesibaigia. Senovę menantys Toskanos miesteliai , išsimėtę po miškingas kalvas, pilni žalio jaukumo ir nuostabių pastatų darniai derančių su gamta. Pažvelgus pro langą pasijauti net suglumęs nuo tokios darnos, nes kiekvienas peizažas – tarsi unikalus meno kūrinys, o gyvenvietės konkuruoja grožiu. Vieni Toskanos miestai skęsta slėniuose, kiti iškilę ant kalvų dunksančiomis tvirtovėmis, o kiekviename iš jų jauti viduramžių dvasią.

Labai panašiomis nuotaikomis kurtas ir šis interjeras „Toskana“. Tai klasikinio stiliaus namo interjeras. Pasižymintis santūriais sprendimais ir santūriomis spalvomis, bei Toskanos grožį menančia – žalia.

Nereikalingų sprendimų atsisakyta.

Šiame interjere nėra nereikalingų sprendimų kaip pavyzdžiui daugybė apdailos medžiagų. Viskas kas naudojama prieš tai kruopščiai atrinkta ir suplanuota. Visame namo interjere pagrindine pasirinkta balta spalva ir prie jos harmoningai derantys medžio stalviršiai. Taip pat visą interjero vaizdą įrėmina tamsios medžio grindys ir dar labiau jas išryškinantys balti grindų apvadai.

Išties labai patogus ir praktiškas architektūrinis sprendimas virtuvės zoną atskirti nuo svetainės. Tokiu būdu nebereikia sukti galvos ar pulti plauti užsilikusį indą netikėtai sulaukus svečių. Galime atsipalaiduoti ir aromatingos arbatos puodeliu mėgautis svetainės erdvėje iš kurios tikrai nesimatys kasdienybės buities.

Pastaroji, svetainės erdvė – jauki, dvelkianti elegantiška klasika. Šiai erdvei labai daug šviesos suteikia iki pat žemės iškirsti langai. Taip gamta rodos dar arčiau sielos nei įprastai. Svetainės erdvėje visai šalia lango įsikomponuoja dekoruotas židinys. Juk tikrai malonu vakarais, kai visa šeima namuose, prisėsti ant minkštos sofos ir pailsinti akis į žaižaruojančią liepsną.  Minkštieji svetainės baldai parinkti sodriai žalios spalvos – tarsi žaliuojantys Toskanos laukai ir miškai.  O visos svetainės centre didelis, puošnus ir prabanga alsuojantis šviestuvas su kristalais.

Iš svetainės pereiname į prieškambarį, kuriame atsiranda vietos viskam kas būtiniausia. Ties įėjimu surasime ir minkštasuolį prisėsti ir erdvę spintą daiktams susidėti, kiek tolėliau suplanuoti patvarūs, stabilūs ir santūrūs laiptai. Vienas įdomesnių interjero sprendimų priimtas nusprendus po laiptų pakopomis ,paprastai užmirštamą, erdvę išnaudoti funkcionaliai. Taip po laiptais atsiranda komodos tipo įmontuoti stalčiai, kuriuose puikiai susitalpins daug namų apyvokos daiktų.

Gyvenkim šiandiena.

Anglų rašytojas Džonatanas Sviftas  yra pasakęs: „Tiesą sakant, tik nedaugelis gyvena šiandien. Dauguma rengiasi gyventi vėliau“. Kurdama namų interjerą visuomet patariu savo klientams, kad nepamirštų, kad kai ateis metas gyventi naujuose namuose, nepamirštų juose iš tiesų gyventi – čia ir dabar. Kad nepamirštų netarnauti daiktams, nes jie vis tiek galų gale nusidėvės. Geriausia galvoti apie ateitį, planuoti, tačiau džiaugtis šia diena ir mėgautis tuo ką jau pasiekėte.