Modernus namo interjeras Kaune.

Mūsų gyvenimai tarsi nesustojamai srovenančios upės. O šioje mirgančioje tėkmėje susimaišo viskas: žmonės, darbai, metai, orai, linksmybės, siaubas, skausmas, juokas, sėkmė, pastangos… Tačiau vienintelė tikrai saugi vieta, tarsi krantas į kurį išlipame pailsėti, tai mūsų namai. Todėl namai turi būtų ypatingai savi šeimininkams ir jaukūs visiems šeimos nariams. Kad tas poilsis nuo kartais varginančios gyvenimo tėkmės būtų naudingas ir prasmingas.

Kaip gyvenamasis namas pavirto beveik į poilsio vilą?

„Upės namas“ yra išskirtinis ne tik savo dydžiu ir formomis, bet ir santūrumu. Įspūdingos gamtos fone namo interjeras savo išplanavimu ir stilistika primena ištaigingą vilą. Visi namo langai atsukti į Neries upės pusę. Kiekviena namo patalpa išsiskiria savo architektūriniu sprendimu, stilistiniais motyvais ir akcentais, bet, tuo pačiu yra išlaikoma harmonija ir vientisumas. Interjere dominuoja aiškios formos, šiltas koloritas, natūralios apdailos medžiagos. Tai individualaus namo interjeras tačiau kartu ir poilsio namo interjeras. Poilsio namo paskirtis šeimininkų planuose atsirado ne iš karto, o tik sugalvojus mintį, kad norisi baseino. Tokiu būdu gavosi tarsi poilsio tipo namas su svečių erdve, kurioje netgi galėtų gyventi ar keletą dienų apsistoti atvykę šeimos nariai.

Baseinas suplanuotas tokio dydžio, kad jame būtų galima plaukti. Būtent toks buvo užsakovo pageidavimas iš šio objekto. Džiugu, kad jį pilnai išpildėme.

Virš baseino yra erdvė kurioje galima puikiausiai atsipūsti po pirties ar baseino. Šioje zonoje yra įrengtas geras video ir audio aparatūros duetas. Ilsintis bus galimas ir paklausyti muzikos ir pasižiūrėti visą koncertą per didelį ekraną. Taip pat visai šalia suplanuota įrengti nedidelę virtuvėlę, kad užsimanius atsigaivinti sulčių stikline būtų galima greitai ir patogiai jų išsispausti ar prisipilti į tviskantį grafiną.

Kadangi namo aplinka labai graži, kaip jau minėjau, namo langai orientuoti į greta esantį  upės skardį. Visas interjeras apgalvotas taip, kad gamta įsilietų į namo erdvę. Ką ypatingai atspindi ant baseino patalpos sienos sugalvotas smilgų dekoras. Šis dekoras ne tik subtiliai susiliejo su plytelių spalva, bet davė įdomumo šiai erdvei. Kalviški rankų darbo turėklai taip pat suformuoti smilgų motyvais mums leidžia nepabėgti nuo gamtos temos.

Kuo pasižymi pagrindinio – gyvenamojo namo dalies santūrus grožis?

Pagrindiniame name interjeras itin santūrus. Pasirinktos kelios spalvos, viena – namą vienijanti grindų spalva. Interjeras išspręstas modernaus stiliaus tema su gražia virtuve ir nepaprastais gamtos vaizdais pro langą. Gyvenamojo namo langai taip pat orientuoti į skardį. Konstrukcinę detalę – stogo sarmas, pavertėme interjero dekoro akcentu. Šiuos medinius balkius nudažėme tamsiai priderindami spalvą prie grindų. Prie jų taip pat priderinome ir laiptų pakopas bei duris. Tuo siekdami spalvinio vientisumo, vienodumo visame kame.

Kūrybinio proceso metu priimtas ne vienas įdomus sprendimas, o taip pat kiekvienas sienų, grindų ir lubų fragmentas yra kruopščiai apgalvotas ir pasižymi išskirtinumu, pavyzdžiui kaip, kad jau minėti svetainės zonoje palikti ir patamsinti balkiai. Man kaip interjero dizainerei labai netikėtas, tačiau smagus sprendimas priimtas norint atskirti virtuvės ir valgomojo erdves – virtuvės patalpa turės galimybę būti uždaryta dekoruoto stiklo durimis.

Pažvelgus į sienas pamatytume, kad jų fragmentai dekoruojami natūralia akmens apdaila bei dekoratyviniu tinku. Svarbią vietą viso namo interjere užima apšvietimas: naudojamas dekoratyvinis LED pašvietimas, fragmentuose šviečiančios įtempiamos lubos, akcentiniai šviestuvai.

„Nors mes ir mirtingi, neturime paklusti laikiniems dalykams, bet kiek įmanoma turime kilti iki ne mirtingumo ir gyventi vedami to, kas mumyse yra geriausia“. (Filosofas Aristotelis) Kaip interjero dizainerė noriu palinkėti būti kasdien vedamiems to kas mumyse geriausia ir puoselėti savo namus gražiomis idėjomis bei detalėmis, kad gyvenimo tėkmė mūsų taip nevargintų.