Klasikinis namo interjeras Šiauliuose.

Italija – nuostabi šalis, o ypač atostogoms. Čia yra viskas, ko reikia: geras oras, pasakiško grožio gamta, puikus maistas, linksmi žmonės. Dar vienas nepakartojamas atostogų atributas – jūra, kurios pakrančių Italijoje apstu. Portofino- vienas gražiausius Italijos miestelių, įsikūręs įspūdingoje pakrantėje.
Taigi malonių atostogų nuotaikos persikelia ir į vykdomą interjerą “Vila Portofino”

Gavusi užsakymą Šiauliuose sukurti klasikinio stiliaus namus, vienu metu pagavau save svajojant apie atostogas. Ši idėja taip užvaldė, jog šiuo metu kuriamas projektas “Vila Portofino” vardu alsuoja atostogomis saulėtoje Italijoje. Taip iš dalies įgyvendinta ir užsakovų svajonė kada nors gyventi Pietų Europoje. 250 kv. m., trijų miegamųjų kambarių namą paverčiau Italijos dalimi. Bent jau taip vertina užsakovai ir jų svečiai.

 

Nuolanki klasika ir Viduržemio jūra? Įmanoma viskas.

Tai turėjo būti klasikinio stiliaus interjeras – šviesios spalvos, lengvi raštai – tai, ką dažniausiai renkasi lietuviai. Bet kai vieną kartą beprotiškos nuotaikos pagauta pradėjau siūlyti jiems ryškias, mums nebūdingas spalvas, raštus, kontrastus bei maišyti kitokius stilius – jie sutiko! Ir dar papildė! Tada supratau, kad su šiais klientais galima dar toli nueiti.

Kartu rinkdamiesi vis naujas galimybes bei ieškodami naujovių perėjome iš visiško klasikinio stiliaus į klasiką, perpinta Viduržemio jūros – mediterranean – stiliaus miksą. Išlaikoma nostalgi6ka itališka atostogų nuotaika, ryškios, bet tuo pačiu ir šiltos spalvos – tai užsakovus be galo džiugino. Žinoma – taip pat norėjome išlaikyti ir pirminę klasiką. Balti lubų bei grindų apvadai padėjo išlaikyti norimą stilių vidurkį.

Iškilusios kliūtys pagyvino įdėją

Aš pati dirbau prie šio projekto “brėžiniuose” – pagal architektūrinį planą dėliojau baldų išdėstymą, vizualizacijas. Toks buvo mūsų su užsakovais susitarimas. Bet žinoma, kaip gi darbas be nuotykių: kadangi visas projekto aptarimas bei vizualizavimas užtruko kiek ilgiau, nei metus – atvykus apžiūrėti paruošto objekto kiekviename namo kambaryje aš “pasigedau” 30 cm – namo brėžiniai buvo pakeisti! Architektas tiesiog juos ėmė ir pakeitė, arba buvo perduotas senas planas. Beliko ir juoktis, ir verkti. Tad viską ir perdariau- kiekvienam daiktui ir kiekvienai detalei ieškojau vietos iš naujo. Bet užtat kiek minčių kilo!

Dar vienas siurprizas – kažkodėl meistrams norėjosi lubose padaryti užslėptą apšvietimą – tai net buvo paruošta projekte. Bet man atvykus sutarėme, kad šias naujas “kišenes” užtaisys ir klijuosim lubų apvadą aplink. Stilius neišsidarkė ir viskas labai puikiai gavosi. 

Įtikti skoniu paaugliams gali tapti iššūkiu

Kai galų gale viskas buvo paruošta, sustyguota ir aptarta – pradėjome rinkti spalvas bei baldus. Kadangi šeimoje yra du vaikai – pradėjome nuo jų: vyriausiajam – sūnui – parinkau languotus tapetus ir klasikinius baltus baldus. Vaikinas muzikuoja, yra meniškas, tad žiūrėjo labai atsargiai ir skeptiškai – manė, kad tikrai nesugebėsiu “perkąst” jo skonio ir norų. Bet kai pamatė savo kambario vizualizacijas – šyptelėjo ir pripažino: “dizainerė mane nugalėjo”.

Dukros kambariui iš pat pradžių pasirinkome tapetus su juodais šuniukais bei tamsius klasikinio stiliaus baldus. Mergina – paauglė: turėjo savo nuomonę taip pat, tad kiek vėliau padarėme mažus pakeitimus- baldai liks labai panašūs, bet interjeras bus gėlėtas.

Dirbti kartu yra daug lengviau

Labiausiai lengvina darbą tai, jog užsakovai taip pat prisideda prie norų bei galimybių analizavimo – naršo internete, ieško sau patinkančių bei idomių detalių, visokių naujovių. Tad ir  senovinio stiliaus „Fontini” jungiklius, kuriuos galbūt paskutinį kartą kas matė pas senelius kaimo glūdumoj nebuvo sunku prisijaukinti ir realizuoti interjere. Tik vėliau pakeitėme kiek kitokiais – pasiūliau dar labiau tinkančius prie interjero. Jie atrodo labai senoviški ir net antikvariniai.

Taip karts nuo karto užsakovai vis papildydavo naujomis interjero spalvų ar dizaino detalėmis – margais raštais ir gėlėtomis detalėmis. Tad labai lengvai susikalbėjome.

Specifiniai užmojai – įgyvendinama

Kadangi šeima veisia šunis – daug diskutavome apie grindų dangą. Ji turėjo būti labai atspari viskam (šunys – iššūkis grindims oj, koks didelis!), bet prie dizaino labai derėjo parketas, ar lentos. Tad kartu nusprendė dėti plyteles imituojant parketo klojimo raštą. Idomiausia tai, kad visi, kas pamato šias grindis – klausia: „Ar jūs tarp tų medinių lentų ir tarpelius glaistėte?”. Stebisi visi ir kraipo galvas nesuprasdami. O viskas taip paprasta!

Interjero vainikavimas – Portofino freska

Kiekviename namo kambaryje buvo stengiamasi įnešti Italijos kurorto Portofino bei atostogų jame nuotaiką. O kad išlaikyti ją – atsirado Portofino freskos fragmentas ant sienos, kurį papildė romantinio stiliaus įlankos piešinys. Kodėl būtent Portofino regionas? Nes šis autentiškas Itališkas žvejų kurortas, kuriame, beje, gimė ir dids Kristupas Kolumbas, tiesiog mane užbūrė savo kraštovaizdžiu, spalvomis ir nenoru jį pamiršti. Bent dalį atostogų išsaugojau ir sau, ir klientams.