Elžbieta

Buto interjeras Antakalnyje, Vilniuje.

Interjero dizainerė Kristina Grybaitė - Rajunčienė. 

Interjero fotografas  www.fotoaibe.lt

2017 m.                                                                                                                                                   Interjero nuotraukas galite rasti puslapio apačioje

Pilnai įrengtas, ar senas būstas – kurį pasirinkti gyvenimui?

Nors dažnai svajojame apie tobulus namus – dažnai net nesusimąstom, kiek gi reikia įdėti į tai, kad juos tobulais paversti. Interjero dizainerė Kristina Grybaitė sukūrė 45 kv.m. būsto interjerą, kaip ji pati sako, savarankiškoms moterims. Juk rūpesčių kuriant tobulumą niekas nenori, ar ne?

Senas ir naujas būstas – kurį rinktis?

Jau žinoma, kad lietuviai – išradingi ir darbštūs žmonės. Ypač tada, kai kalbame apie jaukius namus sau, ar savo šeimai – namų statymas, jų įrengimas, apdaila ir grožio puoselėjimas tikrai netrukdo sukurti jaukų būstą. Bet ar visi tam turi laiko, noro ir jėgų? O ką jau kalbėti apie finansinį įnašą.

“Šiuolaikinis jaunas žmogus – žingeidus, skubantis ir dažnai laiko net buičiai neturintis individualistas, kuriam užsiimti buto įrengimu – iššūkis. Tad tokiais atvejais naujas ir pilnai įrengtas būstas – juk tikrai geriau?” – svarsto K. Grybaitė

Įžvelgti grožio potencialą galima visur

Įžengus į išgriautą  būstą Antakalnyje sunku įsivaizduoti, kad jis taps tikru klasiką bei modernizmą atspindinčia erdve: išgriautos sienos, senos plytelės, plėšyti tapetai ir daug statybinių atliekų aplink.

Kaip sako kristinosinterjerai.lt įkūrėja – „Šiek tiek išsigandau visą tai pamačius. Bet nori, ar ne – grožį visur galima įžvelgt! Juolab, kai mintyse jau kuri būstą moteriai“.

Juk apsigyventi būste, kuriame jau viskas įrengta ir nekamuoja jokie statybos, ar apdailos rūpesčiai, yra vienas malonumas moterims, kurios gyvena vienos.

Erdvė ir estetika

Nors būstas ir nedidelis, jame erdvės – apstu: ankščiau buvęs siauras koridorius, vedęs į uždarą virtuvę, buvo išgriautas, taip išdidinant dušo bei tualeto kambarį.

Virtuvės uždarumas taip pat buvo panaikintas – ją interjero dizainerė sujungė su svetaine: “Kam nedidelę erdvę dar labiau mažinti? Dabar daugiau šviesos ir jaukumo”.

Miegamojo zoną nuspręsta palikti uždarą, tik kiek apsuktą – didžiulė klasikinio stiliaus lova atsidūrė šalia lango, o spinta – šalia durų. Miegamojo sienų dekoravimui parinkti šviesūs tapetai, kurie sukuria ramybės nuotaiką.

Akcentai ir praktiškumas

Nors buto svetainė ir šviesi – taip visko palikti K. Grybaitė nenorėjo ir nusprendė pagrindiniu akcentu padaryti būtent turkio spalvos mėlyną sofa – “Kambarys iškart tampa gyvesnis. Be to – ryški detalė suteikia prabangos skonį. Taip pat vėliau bus galima papildyti ir sienas papuošti tos pačios spalvos turinčiais paveikslais”.

Dušo bei tualeto kambaryje yra įmontuota, kaip sako Kristina, du viename – skalbimo mašina bei drabužių džiovinimo mašina kartu. Pati erdvė – išklijuota šviesiomis ir raštų motyvais puoštomis plytelėmis.

Visame bute yra dengta vientisa grindų danga, o virtuvės zonoje interjero dizainerė nusprendė neklijuoti taip įprastų grindų plytelių – vietoje to pasirinko kokybišką laminatą. Taip išsaugomas būsto vientisuma, spalvos ir nuotaika.

“Artėjančiais gūdžiais rudens vakarais jaukiai nuotaikai palaikyti padės įstiklintas balkonas su vaizdu į žalumos bei Vilniaus asfalto džiungles” – šypteli K. Grybaitė.


Krepšelis