Žaliaakė

Modernios klasikos interjeras bute. 

Interjero dizainerė  – Kristina Grybaitė

Interjero fotografas – Leonas Garbačauskas  

 2018 m.                                                                                                                                                                                             (interjero nuotraukas galite rasti puslapio apačioje)


Apie tokią romantišką meilę tik filmuose ar knygose esame girdėję...

Interjeras dedikuotas mylinčio vyro – savo žmonai.

Modernios klasikos interjeras bute prasidėjęs labai gražia intencija – jaunos šeimos būstas ir dar pirmojo susitikimo metu dedikuotas mylinčio vyro, savo žmonai. Todėl ir pavadintas pagal jos akių spalvą.

 Paprastai užtrunka kol interjero projektas gauna pavadinimą, dažniausiai jis išsirutulioja pamažu, darbų eigoje. Tačiau ne šį kartą.

- Kristina, o kokį pavadinimą duosite mūsų interjerui? - šypsodamasis klausia užsakovas manęs.

- Oi, nežinau, dar kiek per anksti galvoti pavadinimą... - greitai beriu atsakymą ir galvoju, kad  pavadinimas visada ateina iš širdies!

- O gal imkime ir pavadinkime jį Žaliaake? Mano Meilės žalios akys.. – švelniai ir viltingai ištaria vyras.

Tokiems nuoširdiems prašymams atsispirti neįmanoma... Ir štai sukurtas interjeras dviems mylinčioms širdim. Ir pavadintas pagal JOS akių spalvą, JO Meilės akių spalvą – „Žaliaakė“.

 Būsimas šiek tiek ekstravagantiškas interjeras pasitiko mane tuščia erdve. Atvykusi radau keletą pertvarų ir suformuotą vonios/san. mazgo vietą. Po ilgų diskusijų dėl išplanavimo ir zonavimo su užsakovais nusprendėme pasirinkti praktiškiausią variantą – suplanavome tris miegamuosius kambarius, virtuvę įsikomponuojančią nišoje ir visu grožiu bendroje erdvėje atsiskleidžiančią svetainę.

Buto erdvės  pagrinde nedidelės, tačiau išnaudotos itin praktiškai. Nusprendėme turėti du vaikų kambarius. Iš kurių vieno funkcija kol kas bus – svečių kambarys. Taip apgalvojant ir šeimos pagausėjimo klausimą.

Bendroji erdvė nors ir neatskirta, tačiau išsidėsto pakankamai uždaromis zonomis, kurias vizualiai išdidina rombinių veidrodžių siena. Didelį iššūkį metė vidurį patalpos esanti kolona. Nors eigoje ji patapo neatskiriama interjero detale be kurios dabar jau net nebeįsivaizduoju šio buto.

Visuomet sakau, kad virtuvė sujungta su svetaine yra šiek tiek problematiška ir reikalaujanti daug laiko iš namų šeimininkės, tačiau šiame interjere visa buitis nublanksta prieš gražuolę salą ir greta jos įsikomponuojančias baro kėdes.

Buto interjerui įdomaus savitumo suteikia kiekvienoje erdvėje panaudoti skirtingi apšvietimo sprendimai.  Kaip kad būsto puošmena,  akcentine interjero detale tapęs „Žvaigždėtas dangus“ virš valgomojo stalo – į lubas įleisti šviestuvai. Rodos tarsi rugpjūčio dangus nusėtas žvaigždžių tako.

Vonios kambarys šviesus ir jaukus, neišsiskiriantis iš visos interjero koncepcijos. Tačiau gausus originalių interjero sprendimų, kaip kad iš rėmų lipantis paveikslas. Dar vienas neįprastas, tačiau mano labai pamėgtas interjero sprendimas užuolaidos vonioje. Tokią puošybos detalę, kaip ir puošnius pakabinamus lubinius šviestuvus naudoju, kad vonios kambarys būtų jaukus, šiltas ir vizualiai paslėptų visą buitį bei leistų pasijusti tikrais karaliais!

Persikėlus į antrą vaikų kambarį randame mergaitės kambarį, kuris puikiai atitinka jaunatviško merginos kambario reikalavimus. Mergaitės kambarys išpildytas romantiškai, švelniai, neperkrautas detalėmis. Kaip ir buvo numatyta pradžioje.

 

Retas užsakovas identiškai realizuoja projektą taip kaip sukurta vizualizacijose, tačiau šie užsakovai buvo  maža išimtis.

 

Viskas buvo kuriama pagal vizualizacijas, ar bent jau stengiamasi jų laikytis. Tai išties didelis džiaugsmas mano kaip interjero dizainerės širdžiai. 
Galvojant apie šį modernios klasikos interjerą ir nepaprastą užsakovų meilės istoriją galvoje vis iškyla neseniai skaitytos Paulo Coelho knygos „Alchemikas“ ištrauka:

- O kas tai yra meilė? – klausia dykuma.

- Meilė – tai kada virš tavo smėlynų skrenda sakalas. Nes jam tu – žaliuojantis laukas, jis niekad iš tavęs negrįžta be grobio. Jis pažįsta tavo uolas, kopas, tavo kalnus, ir tu jam esi dosni. (P.Coelho) „Alchemikas“

Asmeniškai esu užkietėjusi romantikė, tad dirbant prie „Žaliaakės“ projekto stengiausi kuo labiau perteikti šią emociją, nes ji čia puikiai tinka, sukurti šviesią ir jaukią atmosferą. Rezultate turime gražios šeimos istoriją jaukaus buto interjere.

Linkėjimas saugoti ir gausinti šią gražią šeima gyvenant išpuoselėtuose namuose.

Krepšelis